BÖLGE REHBERİ

 • İstiklal Caddesi

  Otele olan uzaklık: 0 km
  istiklal-caddesi

  İstiklal Caddesi İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Beyoğlu'nda, Tünel ile Taksim Meydanı arasında uzanan 1.650 metre uzunluğunda bir caddedir. İstanbul'a gelen yabancı ve yerli turistlerin ziyaret mekânı olan İstiklal Caddesi, günün her saatinde her daim kalabalıktır. Alışveriş bakımından çok büyük ölçüde bir giyim mağazaları kompleksi gibi olan caddede bunun yanı sıra her türlü damağa hitap eden restoranlar ve tarihi mekânlar bulunur. Gece eğlenceleri için ise muazzam genişlikteki bir yelpazeye sahiptir. Cadde ayrıca, tiyatro, sinema, kitapevleri ve sanat galerileri gibi birçok kültür merkezine ev sahipliği yapar.

 • Cihangir

  Otele olan uzaklık: 0.5 km
  cihangir

  Kafeleri ve eski binaları ile bilinir. İstanbul'a yerleşen yabancıların ve sanatçıların yoğunlukta olduğu bir semttir.

  Cihangir semti; Cihangir, Kılıç Ali Paşa, Firüzağa ve Pürtelaş mahallelerinden oluşmaktadır. Cihangir Caddesi'nin her iki ucundan da ulaşım pek zor olduğundan semtin merkezi Taksim'den aşağı Firüzağa Camii'ne inen Sıraselviler Caddesi'nin alt bölümüne kaymıştır. Pek çok süpermarket ve banka bu cadde üzerindedir. Cihangir'in ana caddeleri Akarsu ve Cihangir caddeleridir.

  Cihangir ismi; Kanuni Sultan Süleyman han ve Hürrem Sultan'dan olma Şehzade Cihangire ithafen konulmuştur. Şehzade Cihangir doğuştan fiziksel kusurları olan kambur bir çocuktur. Kardeşleri ve çevresindekiler hep alay etmiştir bu kusurundan dolayı. Öyle ki o öldüğünde kendisini öldürmüş olduğuna dair rivayetler veya üzüntüden öldüğüne dair rivayetler vardır.

  Kanuni zaten diğer oğlu Şehzade Mustafa'yı öldürmesinden pişman olmuşken bir de kalan sevdiği tek çocuğu Cihangir'i de yitirmiştir. Ama bunu onun adına bir semt kurarak unutturmaya çalışmıştır ve kaybettiği oğlu Cihangir adına Cihangir semtini kurmuştur.

 • Galata Kulesi

  Otele olan uzaklık: 1 km
  galata-kulesi

  Galata Kulesi dünyanın en eski kulelerinden biri olup Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 528 yılında Fener Kulesi olarak inşa ettirilmiştir. 1717'den itibaren yangın gözleme kulesi olarak kullanılmıştır. Günümüzde kule turistik amaçla kullanılmaktadır. Kulenin en üst katındaki restoranın içinden geçtikten sonra kuleyi çepeçevre saran balkona ulaşılır. Bu balkondan İstanbul Boğazı ve Haliç panoramik olarak izlenebilmektedir.

 • Pera Müzesi

  Otele olan uzaklık: 0,8 km
  pera-muzesi

  Pera Müzesi 2005 yılında kurulan bir sanat müzesidir. Müzenin ilk iki katında kendi koleksiyonu kalıcı olarak sergilenir. Bu koleksiyonların ilki Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu'dur. Aynı katta Kütahya Çini ve Seramikleri de yer alır. Üç yüzü aşkın tablodan oluşan Oryantalist Resim Koleksiyonu ise 17. yüzyıldan 19. yüzyıl başlarına kadar uzanan bir dönemde Osmanlı dünyasından esinlenmiş Avrupalı oryantalist ressamların önemli yapıtlarını bir araya getiren zengin bir koleksiyondur.

 • St. Antoine Kilisesi

  Otele olan uzaklık: 0,5 km
  antonie-kilisesi

  St. Antoine Kilisesi İstanbul'un en büyük Katolik kilisesidir. Kilise olarak ilk 1725 yılında Osmanlı İmparatorluk Saray ve Devlet hizmetinde bulunan ve ayrıca ticaretle uğraşan Katolik ülkelerin vatandaşları ve onların aileleri için inşa edilmiştir. Cephesi kırmızı tuğla taşlarla örülü şimdiki kilisenin inşaatı 1912 yılında tamamlanarak hizmete girmiştir. Kilisenin avlusuna İstiklal Caddesi üzerinde bulunan altışar katlı ve birbirlerine bir geçitle bağlanan iki apartman arasından girilir. İstiklal Caddesi'nin ilk betonarme yapılarından olan St. Antoine apartmanları kiliseye gelir getirmesi amacıyla inşa edilmiştir.

 • Asmalı Mescit

  Otele olan uzaklık: 0,7 km
  asmali-mescit

  Asmalı Mescit 2000'li yılların başından itibaren Beyoğlu'ndaki gece hayatının önemli duraklarından biri olmuştur. Herkesin damak zevkine hitap edebilecek sayısız restoran ve barların bulunduğu bölgedir.

 • Galata Mevlevihanesi

  Otele olan uzaklık: 0,5 km
  galata-mevlevihanesi

  Orijinal adı Kulekapı Mevlevihanesi olan Galata Mevlevihanesi, İstanbul'un fethinden sonra 1491 yılında Osmanlı'nın yeni başkentinde kurulan ikinci mevlevi tekkesidir. Mevlevihane 1975 yılında halkın ziyaretine açılmıştır. Divan Edebiyatı Müzesi olarak kullanılmaktadır. Her ayın ikinci ve son Cuma günleri düzenlenen sema gösterileri ile geçmişle günümüz arasındaki bağ devam ettirilir.

 • Çiçek Pasajı

  Otele olan uzaklık: 0,2 km
  cicek-pasaji

  Ön cephesinde gösterişli bir mimarinin hâkim olduğu Çiçek Pasajı hala Beyoğlu'nun en ilgi çekici binası ve en önemli eğlence mekânlarından biri olma özelliğine sahiptir. Pasajın içinde birçok çiçek dükkânı açılması ile birlikte Çiçek Pasajı olarak anılmaya başlanmıştır. 1940'lı yıllarda açılan meyhaneler büyük kitleleri çekmeye başlayınca çiçekçiler kapanmaya ve yerlerine yeni meyhaneler açılmaya başlanmıştır. 1950'lerin sonunda "çiçek" adı daha çok bir hatıra olarak kalmış, pasaj tümüyle bugün ki meyhane kimliğine bürünmüştür.

 • İstanbul Boğazı

  Otele olan uzaklık: 1 km
  istanbul-bogazi

  İstanbul'un en önemli simgelerinden biri olan İstanbul Boğaz'ı tüm dünyada stratejik bir öneme sahiptir. Boğazın boydan boya ikiye böldüğü İstanbul şehri, dünyanın az sayıda kıtalararası şehirlerinden biridir. Boğazın kıyıları tarih boyunca değişik uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Osmanlı döneminde kıyılara yapılan yalılar ise Boğaziçi mimarisinin en seçkin örneklerinden olmuş ve yıllar boyunca İstanbul Boğazı ile özdeşleşmiştir.

 • Dolmabahçe Sarayı

  Otele olan uzaklık: 3 km
  dolmabahce-sarayi

  Dolmabahçe Sarayı 1853-1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'nun idari merkezi olmuştur. Cumhuriyet'in ilanından sonra Atatürk'ün İstanbul'daki Cumhurbaşkanlığı Konutu olan Dolmabahçe Sarayı, 10 Kasım 1938 tarihinde Atatürk'ün öldüğü yer olması nedeniyle, Cumhuriyet tarihinde ayrı bir öneme sahiptir.

 • Topkapı Sarayı

  Otele olan uzaklık: 3,4 km
  topkapi-sarayi

  Topkapı Sarayı Osmanlı İmparatorluğu'na 400 yıl boyunca devletin idare merkezi olarak kullanılmış ve Osmanlı padişahlarına ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde müze olarak hizmet veren saray 1985 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne giren eserlerin en başında gelmektedir. Topkapı Sarayı uzun dönem süren bir imparatorluğun tarihini, ihtişamını ve zenginliğini gözer önüne sermektedir.

 • İstanbul Arkeoloji Müzesi

  Otele olan uzaklık: 3,4 km
  arkeoloji-muzesi

  İstanbul Arkeoloji Müzesi çeşitli kütüphanelere ait bir milyonu aşkın eserle dünyanın en büyük müzeleri arasındadır. 19. yüzyılın sonlarında imparatorluk müzesi olarak kurulmuş ve 1891 yılında ziyarete açılmıştır. Müzenin koleksiyonunda Balkanlar'dan Afrika'ya, Anadolu ve Mezopotamya'dan Arap Yarımadası'na ve Afganistan'a kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırları içinde yer alan medeniyetlere ait eserler yer almaktadır.

 • Yerebatan Sarnıcı

  Otele olan uzaklık: 3,5 km
  yerebatan-sarnici

  Yerebatan Sarnıcı İstanbul'daki en büyük ve en eski kapalı sarnıçtır. Civardaki saraylara su sağlamak için I. Justinyen döneminde yapılmıştır. Sarnıç içindeki sütunların toplamı 336 adettir. 1984 yılında büyük tamirat sırasında zemin temizliği yapılmış, orijinal tuğla zemin ve 2 sütun altında Medusa kafalı mermer bloklar ortaya çıkartılmıştır. İnşa edilen yol sayesinde sarnıç içini dolaşmak mümkün olmuştur. Sarnıcın büyüleyici atmosferinde zaman zaman çeşitli konser ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

 • Ayasofya

  Otele olan uzaklık: 3,6 km
  ayasofya

  Ayasofya İstanbul'un en eski yapılarından biridir. Bizans İmparatoru I. Justinyen tarafından M.S. 532-537 yılları arasında inşa ettirilmiş bir patrik katedrali olup 1453 yılında İstanbul'un Türkler tarafından alınmasıyla birlikte Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüştür. Günümüzde müze olarak hizmet vermektedir. 15 yüzyıl boyunca ayakta duran bu yapı sanat tarihi ve mimarlık dünyasının başyapıtları arasında yer alır.

 • Sultanahmet Camii

  Otele olan uzaklık: 3,6 km
  sultanahmet-cami

  Sultan Ahmet Camii İstanbul'un en göz alıcı yapılarından biridir. 17. yüzyılda Sultan I. Ahmet tarafından yaptırılmıştır. Mavi, yeşil ve beyaz renkli 20.000'i aşkın İznik çinileriyle bezendiği için "Mavi Cami (Blue Mosque)" olarak da adlandırılır. En büyük özelliklerinden biri altı minareli olmasıdır.

 • Mısır Çarşısı

  Otele olan uzaklık: 2,5 km
  misir-carsisi

  1660 yılında yapılan Mısır Çarşısı İstanbul'un en eski kapalı çarşılarından biridir. Mısır Çarşısı olarak anılmasının nedeni Kahire'den alınan vergiler ile yapılmasıdır. Aktarlarıyla meşhur bu çarşıda doğal ilaçlar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kökleri, kuruyemiş ve şarküteri ürünleri satılmaktadır.

 • Kapalı Çarşı

  Otele olan uzaklık: 3,3 km
  kapali-carsi

  Kapalıçarşı İstanbul'un merkezinde yer alan dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biridir. 15. yüzyılda Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır. 66 sokağı ve 4.000 kadar dükkânı ile görülmesi gereken benzersiz bir merkezdir. Adeta şehri andıran bütünü ile örtülü bu site zaman içinde gelişip büyümüştür. Geçmişte her sokağında belirli mesleklerin yer aldığı çarşıda günümüzde geleneksel Türk sanatının en güzel örnekleri olan el halılarının ve mücevherlerin, Türk işi gümüşten yapılmış eserlerin, bakır, bronz, altın dekoratif eşya ve seramiklerin satıldığı dükkânlar yer almaktadır.

 • Beylerbeyi Sarayı

  Otele olan uzaklık: 8,5 km
  beylerbeyi-sarayi

  1865 yılında yapımı tamamlanan Saray, sultanların yazlık sarayı olmasının yanı sıra, aynı zamanda yabancı konuklarının ağırladığı bir mekândır. Bugün müzeye dönüştürülmüş tarihi yapı, Anadolu yakasının en gözde mimarilerindendir. Saray'ın Bahçesi, ağaçlar, heykeller ve havuzlarla süslenmiştir. Sarayın iç kısmında serinlik vermesi için yapılan havuzlu bir salon göze çarpar.

 • Kız Kulesi

  Otele olan uzaklık: 14 km
  kiz-kulesi

  Hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olan Kız Kulesi İstanbul Boğazı'nda yer alan küçük bir adacık üzerinde inşa edilmiştir. Üsküdar'ın sembolü haline gelen kule Üsküdar'da Bizans devrinden kalan tek eserdir. Kız kulesi tarihin akışı içinde; ticari gemilerden vergi toplama, savunma, fener, kolera salgınında karantina hastanesi ve radyo istasyonu olarak birçok farklı amaç için kullanılmıştır. Cumhuriyet'ten sonra bir süre deniz feneri olarak da kullanılan kule günümüzde restoran olarak kullanılmaktadır.

 • İstanbul Havaalanı

  Otele olan uzaklık: 40 km
  ataturk-havaalani

  İstanbul”un Avrupa yakasında bulunan İstanbul Havalimanından yaklaşık 40-50 dakika (40 km) uzaklıktadır.

  Taksi ile havaalanından otele ulaşım süresi 40 dakika olup 24 saat hizmet veren bu taksiler ile otele rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  Havataş servis otobüsleri otele 15 dakika yürüme mesafesinde olup sabah 04.00 gece 01.00 arası her saat başı İstanbul Havalimanı kalkışlı hizmet vermektedir.

  Özel araç ile İstanbul Havalimanından Taksim"e E5 karayolundan trafik levhalarını takip ederek özel araçla ulaşılabilir.

 • Sabiha Gökçen Havaalanı

  Otele olan uzaklık: 43,4 km
  sabihagokcen

  İstanbul”un 2. Uluslararası havalimanı olup Anadolu yakasında bulunmaktadır. Pendik/Kurtköy deki Sabiha Gökçen Havalimanından yaklaşık 60 dakika (40,7 km) mesafededir. Havaalanı taksileri ile otele ulaşım süresi 60 dakika olup yaklaşık 240 TL dir.

  Özel araç ile yapılan transfer hizmeti için ise önceden rezervasyon gerektirmektedir.

  Havataş servis otobüsleri otele 15 dakika yürüme mesafesinde olup sabah 03.30 gece 01.00 arası her saat başı hizmet vermektedir. (Valiziniz taşınabilir boyutlarda ise kullanmanızı tavsiye ederiz.)

  TEM otoyoluna olan bağlantısıyla ulaşım açısından da son derece rahat bir trafiğe sahiptir. Sabiha Gökçen Havalimanından otele, Taksim trafik levhalarını takip edilerek özel araçla da ulaşılabilir.