Tanıtım

The Public Hotel’de temel yapının özgün mimarisi içinde otantik atmosfer korunurken aynı zamanda misafirlere son derece konforlu bir konaklama deneyimi sunulur.

The Public Hotel’in işletme misyonu sürdürülebilir otel veya başka bir deyişle yeşil otel kriterlerine uygunluktur. Amaç az enerji ve su tüketen, CO2 emisyonları ve seg salınımı azaltılmış, küresel iklim değişikliğine pozitif etki sağlayan, çevre dostu yerel ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanmaya azami özen gösteren, sosyal ve çevresel sorumluluğunu belgeleyen bir otel olarak var olmaktır. Bu bağlamda ana hedef yeşil yıldız sertifikasını alarak uluslararası LEED adayı olmaktır. Özellikle Eco-Friendly Traveller/Çevre Dostu Gezgin misafirlerimizin hassasiyetine cevap veren, huzurlu bir ortam yaratılmıştır.

Beyoğlu’nun sayılı tarihi binaları arasında bulunan The Public Hotel’in neoklasik ve art nouveautarzlarda dekore edilmiş 21’ i suit 52 yüksek tavanlı odası ve 1 adet geniş avlusu (iç bahçesi) bulunmaktadır.

Kent yaşamında doğayı ve doğallığı özleyen konuklara hitap eden iç bahçe; açık hava ve diğer doğa formları keyfi için tasarlanan, bedensel ve zihininsel yorgunluğu unutturacak bir alandır.

Odaların zeminlerinde ise ahşabın doğal yapısının bozulmadığı masif parke kullanılmıştır. Odalarda ısıtma ve soğutma, sıcak-soğuk havalandırma sistemi (VRV) ile sağlanmaktadır. Özellikle kuru havadan rahatsız olan konukların konforunu sağlamak amacıyla, ısıtmaya ek olarak odalarda nostaljik radyatorler de bulunmaktadır. Ayrıca ilave olarak banyolarda yerden ıstma kullanılmaktadır.

Yüksek tavanlı odaların tamamında 19. yüzyıl döneminin özellikleri görülebildiği gibi, günümüz koşullarında hayatı kolaylaştıracak tüm teknolojik ürünler kullanılarak tarihi yapı günümüz teknolojisi ile uyumlu hale getirildi.

Yanı sıra odaların bazılarında kalemkarî sanatından örnekler, tavan rölyefleri ve seçkin bezeme çalışmaları bulunmaktadır.

Ayrıca deniz manzaralı ve balkonlu loft odaları ile konuklara Galata, Cihangir ve Beyoğlu’nun panoramik keyfini ve tadını çıkarma ayrıcalığı sunulur.

HIP otel mantığında tasarlanan bütün odalarda, öne çıkan marka tasarımcıları tarafından yapılmış, 50’lerden günümüze ulaşan sıradışı ve kült parçalar kullanılmıştır.

Odalardaki Retro Ürünler ve Tasarımcılar:

Mini buzdolabı:1950’lerin serisi SMEG Retro dizayn. (İtalya)

Su ısıtıcı:Bugatti (İtalya)

Kahve makineleri:Nespresso (İsviçre)

Banyo lavabosu:KOHLER

Banyo ve duş armatörleri:Philippe Starck - Axor Starck Organic

Banyo döşemeleri:Selçuklu desenleri, yüksek kuvars ihtiva eden el dekorlu ve düz renk çinileri, rölyefli seramikler. Gorbon Cini 1900 özel dizayn /UNICA TARGET (İspanya)

Banyo kozmetik ürünleri:L'OCCITANE

TeleAdapt multimedia:Ipod/Ipad/Iphone/Laptop/Android vs. multi medya ürünlerinin tamamı medai hub ile anında TV de görüntülenebilir ve dinlenebilir.

TV:WiFi internet bağlantılı, 40 inch Phillips Media Smart LED ekran ve 42 inch Phillips Signature LED ekran.

Müzik sistemleri ve tasarım:Bose-İnfo group- S Design Suat Ateşdağlı – DJ Mert Levent

Işıklandırma tasarım ve firmalar:Galata Aydınlatma-Diseno(Türkiye)-Greypants (Amsterdam) - Fontini (İspanya)-Henge(İtalya)-Secto(İtalya)

Kurumsal üniforma ve moda tasarımı:Bahar Korçan

Mobilya dekorasyon ve tasarımı: EvDekor (Türkiye) - M Voice (Türkiye )-Nordİst (Türkiye)-Diseno(Turkiye)-Iskos Berlin-Zeitraum Germany- Hay/Hee Welling (Kopenhag)– Formstelle- Tolix Fransa

Oda resimleri:Duvar ve tuval üzeri oda içi dekor resimleri / Kader Genc

Ön cephe ve ana giriş duvar giydirmesi:Paslandırılmış, CNC kesim sac kaplama